CZ | EN | DE

Laminace textilu (lepení, spojování)

Laminace textilu (lepení, spojování)

Laminace se provádí na průběžném laminovacím stroji. Může probíhat za tepla i za studena, podle použité lepicí vrstvy. Materiály lze spojovat v páse i v plotnách. Navzájem můžeme spojovat textily tkané i netkané, papírovou lepenku, usně, folie i jiné materiály.

Slepenec na obuvnické stélky

Slepenec na obuvnické stélky je vytvořen slepením základní vrstvy s vrstvou lícovou. Základní vrstva je obvykle PES netkaná textilie s plošnou hmotností 200 – 800 g/m2. Podle typu použitého vlákna této vrstvy má výsledný slepenec odlišné vlastnosti, např. různou úroveň tuhosti. Při použití bikomponentních vláken může být výsledný materiál tepelně tvarován. Lícová vrstva je tvořena netkanou nebo tkanou podšívkovou textilií. Podle typu této vrstvy získá výsledný materiál odlišné vlastnosti, např. zvýšenou odolnost proti oděru nebo různou schopnost absorpce a desorpce vlhkosti.

Slepenec lícového textilu a papírové lepenky

Slepenec lícového textilu a papírové lepenky. Papírová lepenka dodá textilu možnosti dalšího zpracování u výrobce, např. galanterních výrobků tak, jak by nebylo u nepodlepeného textilu možné. Tato varianta je ekonomicky výhodná. Slepovat materiál můžeme v páse nebo v plotnách.

Slepenec latexové pěny a papírové lepenky

Slepenec latexové pěny a papírové lepenky. Papírová lepenka dodá vrstvě latexové pěny možnosti dalšího zpracování u výrobce tak, jak by nebylo u nepodlepené pěny možné. Latexovou pěnu je možné nalepovat i na jiné typy ploten.

Slepenec PES, PAD tkanin

Slepenec PES, PAD nebo bavlněné tkaniny. Tkaniny slepujeme jako dvouvrstvé. Slepujeme různé druhy textilů podle požadavku zákazníka.

Slepenec usňové štípenky s lícovou folií

Slepenec usňové štípenky s lícovou folií. Na usňovou štípenku nalepujeme polymerovou folii a vytváříme tak na přírodním substrátu pohledovou a odolnou syntetickou vrstvu. Podle typu použité folie získá štípenka požadované vlastnosti.

Slepenec lícové usně s textilem

Slepenec lícové usně s textilem. Nalepením textilu získá useň požadované mechanické vlastnosti. Také je možné na rubovou stranu usně nalepit podšívkový textil.

Kontakt

FRECOS spol. s r.o.
tř. Tomáše Bati 1715
765 02 Otrokovice

... naše řešení pro vaše technologie