CZ | EN | DE

O nás

Ve firmě FRECOS spol. s r.o. se zabýváme především úpravami technických tkanin pro různá průmyslová odvětví.
Vyrábíme materiály a vyvíjíme řešení stavěná přímo podle požadavku zákazníka. Při řešení spolupracujeme s renomovanými českými i zahraničními dodavateli surovin.
Upravujeme textilie tkané, netkané i některé úpletové, z vláken přírodních (bavlna, vlna, viskoza), z vláken syntetických (polyester, polyamid, nomex) i směsných. Textilní materiály používáme vlastní nebo dodané zákazníkem.
Úpravy provádíme výhradně na bázi vodných disperzí polymerů. Při výrobě nepoužíváme žádná organická rozpouštědla ani zdraví a životní prostředí poškozující technologie.

Historie

Frecos spol. s r.o. je firma sahající svou historií do poloviny 20. století. Přímo navazuje na činnost otrokovického oddělení Výzkumného ústavu kožedělného, zabývajícího se vývojem a výrobou syntetických materiálů především pro obuvnický a galanterní průmysl. S postupem času, kdy došlo ke společenským i hospodářským změnám, se firma transformovala nejprve jako součást společnosti Svit a následně Toma, později jako samostatná společnost Somat. Nyní působí jako soukromá firma Frecos spol. s r.o.

V minulosti byla firma známá výrobou materiálů na sportovní obuv, jako třeba syntetický velur na běžeckou obuv, polyuretanem reverzibilně povrstvená štípenka na lyžařské běžecké boty a na sportovní volnočasovou obuv, laminovaná polyamidová tkanina na hokejové bruslařské boty nebo polyuretanovou poromerickou folií laminovaná štípenka na odolnou pracovní obuv. Tyto materiály měly vždy vysokou kvalitu se světovými parametry. Některé z těchto výrobků jsou však již jen minulostí.

Schopnosti vývoje a inovací technologických řešení zůstaly zachovány, díky širokému know-how a dlouhodobým zkušenostem pracovníků.
Postupně, jak se měnily požadavky zákazníků, měnila se i struktura výrobků ve prospěch technických textilií. Na tuto oblast se firma v současné době specializuje. Nabízí řešení od high-tech kvality až po tzv low-cost technologie.

Kontakt

FRECOS spol. s r.o.
tř. Tomáše Bati 1715
765 02 Otrokovice

... naše řešení pro vaše technologie